**ATAM KALBİMİZDESİN**
10 KASIM 2007 İzindeyiz Atam

Image Hosted by ImageShack.us

((ATAMIZIN KENDİNE AİT TEK ŞİİRİ))

Image Hosted by ImageShack.us

Ayaklarımın altında buzlu bir toprak
İki adım ötesi cehennem kayaları
Ölsem
Ne beni toprak kabul eder
Ne de kan kokan gökyüzü
Şehitlerin desteği ile ayaktayım
Hep aklımda
Yitip giden her bir vatan öksüzü
Umursamam
Attığım her adımda devrilen
On, yüz, bin arsız yüzsüzü

Bir ayağım Çanakkale, Samsun
Bir ayağım Ankara, Sivas, Urfa
Bir elim İzmir, Kıbrıs, Aydın
Bir elim İstanbul, Bursa
Yüzüm, bedenim, gözlerim
Bu vatana şehit olabilmek için atar
Durmaksızın yüreğim

On, yüz, bin arsız yüzsüzün
Yapamadığı olur 10 Kasım’larda
Beni hatırladığınız
Her 10 Kasım öldürür beni
Beni hatırlamanız için gereken
Her 10 Kasım..


Image Hosted by ImageShack.us

ULU önderim Kemal Paşam;

Bir ulusun tarihi olan yüce insan.

Bu mektubu sana yazarken damarlarımdaki kan donuyor, tüylerim diken diken oluyor ama ; bilirim ki sen bizlere yani gençlere güvenirsin. Paşam şikayete geldim sana, bir Türk genci olarak, Atalarımın kemiklerinin sızladığını bilerek, hayatını tehlikeye atarak kurduğun bu egemenliği, bir ulusun bir el olarak kurduğu bu egemenliği, analarımızın canla başla çalıştığı, Mehmetçiğimizin kanlar dökerek bağımsızlık zaferini kazandığı bu toprakları yok etmek isteyenleri, ulusun bağımsızlığını düşünmeyenleri şikayete geldim ATAM!
Cumhuriyet elden gidiyor!
Dinle beni ne olur!
Sen ki bu günleri gördün, sen ki bu günleri yaşadın. En mollasıyla, en yobazıyla uğraştın. Atam toprağın altına gömdüğün irticacı kafalar toprağın üstüne çıkıp bu toprakları yok etmek, bağımsızlığımızı elden almak için uğraşıyorlar. Emperyelist ülkelerin mandater yönetimine kavuşmak için canla başla çırpınıyorlar.

Bir ulusun, bu topraklarda hakimiyet sürmüş, yeri gelmiş emparyelist güçlere kafa tutmuş, yeri gelmiş kanlarını gelecek nesillerin egemenliği için toprağa dökmekten çekinmemiş. Son olarak da batılıların damat ferit hükümetinin -saçma- çılgın bir oyun olarak yorumladığı, en kısa zamanda tarihten silinir ümidiyle baktığı bir zaferi kazanmış, KURTULUŞ mücadelesini alnının akıyla hak etmiş bir bir ULUSUN kaderiyle oynuyorlar ATAM.

Sen bilirsin ki devir eski devir değil, silahla gitsem, yumrukla savaşsam olmaz. Devir bilim, devir akıl devri. Ama; bu yaptıkları hangi aklın yasasına sığıyor ATAMMMM!!!

Bilirim ki yatağında rahat uyuyamazsın, bilirim ki damarlarındaki ASİL kan donmuştur, bilirim ki bu ulusu bu halde görmek canını yakar.

Benim de yakıyor ATAM!
Benim de kanım donuyor!
Benim de canım yanıyor!

Hiç mi vicdanları yok ? Hiç mi canları acımıyor? Bunlar nasıl vatan evladı bilmiyorum ATAM!!!
Geçmişine bu kadar nankör olan, bu kadar hain olan bu insanlar neye geldi?
Gel de İSTİKLAL mahkemelerini tekrar kur ATAM!

Bilirim ki bunlar senin bahsettiğin ASİL kana sahip değil. Öyle ya; o ASİL kana sahip olan hangi insan emir altına girer, hangisi uşak olmayı kabullenir, hangisi bir çobanın sürüsü olur.

Hayır ATAM hayır! Sakın donmasın kanın sana söz veriyorum, ben ve ben gibiler yaşadıkça, geçmişine sahip çıkanlar oldukça, ATA`larının kanlarının hakkını vermeye hazır olanlar oldukça sürü olmayacağız ATAM!

Evet belki şu an elimizi, kolumuzu bağladılar. Gözlerimizi kör etmek için uğraşıyorlar. Bir de utanmadan senin ilkelerini savunuyorlar sözüm ona. Zehirli mantarı süsleyip püsleyip önüme koyuyorlar. Yemeyeceğim ATAM açlıktan kıvransam da, ölsem de yemeyeceğim. Zihnimi köreltemeyecek, beni yavaş yavaş öldüremeyecekler.

Korkma sen ATAM korkma!Rahat uyu yatağında iktidar diye uğraşan bu gözü dönmüş gafillerin, oturduğu koltuktan başka bir şey düşünmeyen bu insanların karşısındayım.
Gelsinler, bulsunlar, vursunlar.
Biliyorum ki: MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR!

Vursunlar, öldürsünler ATAM.
Ben ölsem yenileri doğar bilirim, bu geçmiş var oldukça, bu tarih yaşadıkça hani hep deriz ya, bilmem duyar mısın sesimizi.
Duy ATAM duy.
MUSTAFA KEMALLER ÖLMEZ!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !